Späť do školy!

Vyrazte s nami na nákupy školských pomôcok! Poradíme vám, ako na nákup výbavy pre vášho školáka.

Nový školský rok sa pomaly blíži a s ním aj nákupy školských pomôcok. Ak nemáte v obľube preplnené obchody, poradíme vám, čo môžete svojmu školákovi kúpiť už teraz. Na Nivy sme vyrazili v spoločnosti budúcej tretiačky Adelky a jej maminy Zuzky. Nechajte sa inšpirovať.

Výber školskej tašky nepodceňujte

Školská taška je najdôležitejšou súčasťou výbavy každého školáka, odporúčame preto venovať jej výberu dostatok času. Nevhodný výber tašky by mohol viesť nielen k bolestiam chrbta či hlavy, ale aj k zlému držaniu tela.

Adelka si školských tašiek na Nivách vyskúšala hneď niekoľko. Keďže výber bol naozaj veľký, nechali sme si v papiernictvách Ševt a Pirex na prízemí Nív poradiť. Dôležitá je veľkosť a hmotnosť tašky, ktorá by sa mala pohybovať okolo 1 kg. Školská taška nesmie presahovať chrbát dieťaťa, mala by priľnúť k chrbtu a kopírovať jeho chrbticu.

Všímajte si pevný anatomicky tvarovaný chrbta tašky, dostatočne široké a nastaviteľné popruhy so zapínaním cez hrudník a boky dieťaťa, ktoré pomôžu lepšie rozložiť váhu celej tašky, a reflexné prvky umiestnené zo všetkých strán tašky vrátane popruhov. Na cenu, aj keď je jedným z významných kritérií výberu, by ste mali pozerať až po zvážení všetkých týchto parametrov. No a v neposlednom rade je dôležité, aby tak ako Adelka, aj vaše dieťa rozhodlo o tom, ktorý motív či farbu bude s radosťou nosiť pár rokov na svojom chrbte.

Začnite s nákupmi do školy už teraz

V Ševte aj Pirexe na Nivách nám prezradili, že ten skutočný nápor nákupov školských pomôcok ešte nezačal. Preto ak nemáte radi preplnené obchody, teraz je ten správny čas zaobstarať si aspoň základnú výbavu. Začať môžete s nákupom už spomínanej školskej tašky, peračníka, boxu na desiatu, fľašky, vrecúška na prezuvky a drobností, ako je guma, lepidlo, strúhadlo na ceruzky, farbičky, pohárik na vodu, paleta, zástera či obrus na stôl na výtvarnú.

S niektorými školskými pomôckami vyčkajte

Nie všetko sa ale oplatí kúpiť už teraz. Pani učiteľky zväčša nemajú rovnaké požiadavky na školské pomôcky, preto odporúčame počkať si na zoznam. V ňom nájdete už konkrétne predstavy napríklad o hrúbke štetcov, šírke farebnej škály temperových farieb či konkrétnych typoch zošitov. Mnohé pani učiteľky povolia žiakom pokračovať v písaní do zošita z predchádzajúceho ročníka, takže nie je nutné kupovať nový. Rovnako odporúčame odolať nákupu kufríka na výtvarnú. Nie každá pani učiteľka ho vyžaduje.

Nákupom v papiernictve to nekončí

Po výbere školskej tašky a základnej výbavy sme sa z papiernictiev na prízemí Nív presunuli na 1. poschodie do predajne s obuvou Humanic. Adelka bude už o pár dní potrebovať prezuvky do školy a netreba zabudnúť ani na tenisky s bielou podrážkou na telesnú.

V rámci nákupov na Nivách sme si urobili ešte zastávky v Sinsay a Lindexe. Adelke bolo treba vybrať šaty na prvý deň v škole. Našli sme kúsok, ktorý využije pokojne aj pri inej príležitosti či na celkom bežný deň v škole. Ak by ste nakupovania ešte nemali dosť, odporúčame pozrieť napríklad aj tepláky či tričká na telesnú.

Čo by to bol za začiatok školského roka bez kvetinky pre pani učiteľku? Adelka objavila v kvetinárstve Curel na prízemí Nív tento milý košíček. Už teda vie, kde pôjde vybrať kvietok pre pani učiteľku pred prvým dňom v škole.

Vyskúšajte nákupy do školy u nás aj vy!


Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo