Prísť na hot-jazzový koncert, dať si kávu aj nakúpiť!

Orchester Bratislava Hot Serenaders

Unikátny orchester Bratislava Hot Serenaders patrí už tri desaťročia medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii hot-jazzovej hudby 20. a 30. rokov. Nenechajte si ujsť tento magický hudobný zážitok, ktorý vás doslova prenesie do medzivojnového obdobia. Spevák a manažér Bratislava Hot Serenaders Miloš Stančík nám v rozhovore prezradil, čo chystajú v Nivy centre. 

Bratislava Hot Serenaders zrejme netreba veľmi predstavovať. Ale predsa.

Povedz nám aspoň pár slov o tomto unikátnom hudobnom telese.

Orchester momentálne tvorí 19 ľudí – 15 hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a ja ako spevák. Našim zámerom je čo najvernejšie reprodukovať hudbu, aká sa hrala v 20. rokoch. Hráme na autentických nástrojoch, origináloch a zberateľských kusoch, dali sme si, dokonca, ušiť smokingy a dievčatá šaty podľa strihov z tohto obdobia. V recenziách o nás píšu ako o stroji času. Veľmi sa tešíme tomu, že dokážeme ľudí vtiahnuť do 20. rokov.

Je jazzová hudba to, čo ľudí láka aj v dnešnej dobe? 

Nerád by som obdobie, ktoré interpretujeme, prirovnával k Mozzartovi, ale tak ako je klasika nadčasová, mám pocit, že sa to začína diať aj pri jazzovej hudbe, ktorá je tu už 100 rokov. Bola tvorená medzi dvoma vojnami, teda v čase, kedy sa ľudia tešili, že je už po vojne a nikto ešte netušil, že príde ďalšia. Je z nej cítiť veľký optimizmus, je veselá, príjemná, texty sú väčšinou o láske. Aj na našich koncertoch vidím, že nemá problém vtiahnuť kohokoľvek od detí a tínedžerov až po starších.

Ste našimi susedmi. Prezraď nám, kde si vás môžeme s istotou vypočuť každý mesiac.

V Spoločenskom dome Nivy. Pre tých, ktorí nepoznajú túto lokalitu, ide o malé sídlisko 500 bytov s tehlovými obytnými domami a v strede je schovaný „kulturák“ z 50-tych rokov.

Ako vnímaš lokalitu Nív? 

Čím ďalej tým lepšie, lebo sa naozaj posúva do Európy. S Nivy centrom prišlo to moderné, kompletná škála služieb vrátane bezproblémového parkovania. Aj napriek tomu, že sa parkovanie v lokalite v poslednom období zlepšilo, v nedeľu večer, keď hrávame, sú všetci rezidenti doma a je problém zaparkovať. Odporúčam preto ľuďom, ktorí idú na náš koncert, aby zaparkovali pohodlne v Nivy centre, kde si môžu dať kávu, urobiť nákup a potom si prísť užiť náš koncert. Spoločenský dom Nivy je vzdialený len 4 minúty pešou chôdzou od Nivy centra. Táto lokalita tým len získala a my tiež, pretože vďaka Nivám prichádzajú do tejto štvrte ľudia, ktorí sem doteraz nechodili.

Ako vnímaš Nivy centrum ty, chodievaš sem? 

Samozrejme, mám to na skok. Vyskúšali sme s kolegami na Nivách už viacero kaviarní, no mojou srdcovkou je Cafesta, kde robia skvelé espresso z arabiky. Na raňajky zvykneme chodiť do Yeme a na obed do foodcourtu na 2. poschodí. Oceňujem široký výber jedál, myslím, že si tam každý vyberie, na čo má práve chuť. 

Chodievam sem aj na poštu. Takže keď mi príde zásielka, musím ísť na kávu (smiech). Zvyknem si objednávať veci s doručením na pobočky v Nivy centre, napríklad v Martinuse, ktoré si vyzdvihnem v rámci rannej kávy či obeda. Je to veľmi praktické.

Bratislava Hot Serenaders už hrali na Nivách, na oslavách prvých narodenín centra.

Prezraď, na čo sa v spolupráci s vami môžu tešiť návštevníci najbližšie 

Dostali sme ponuku hrať v Nivy centre opäť. Rád by som preto pozval všetkých, ktorí majú chuť spríjemniť si vianočné nakupovanie, aby prišli na náš vianočný koncert 18. decembra. Detaily ešte upresňujeme, no určite sa ich dozviete čoskoro na stránke Nivy centra aj na našom webe. 

Pripravujeme tiež pre používateľov aplikácie Ahoj Nivy! 10 % zľavu na vstupenky na naše koncerty v Spoločenskom dome Nivy.


Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo