Naplníme mikulášske čižmičky pre všetky dobré detičky

Na svätého Mikuláša do okna sa obuv znáša. Topánky si každý čistí, kto aký bol, ráno zistí. Či už máte doma malého nezbedníka alebo dobré detičky, máme pre vás plno tipov, čo do mikulášskej čižmičky.

Mandarínky z Dalmácie, snacky z Ázie 

Každý piatok príde priamo z chorvátskej Dalmácie do zelovocu Vego v Tržnici Nivy čerstvá zásielka sladkých mandarínok. Majú výbornú chuť a sú bez kôstok. Pestujú ich v chránenom území delty rieky Neretva bez použitia pesticídov a umelých hnojív. Zbierajú ich ručne, ihneď naložia a prepravia na Slovensko, nie sú ničím ošetrované ani konzervované, preto majú obmedzenú trvanlivosť. V mikulášskom balíčku pre vaše deti by určite nemali chýbať. A počuli ste už o ázijských sladkostiach? V supermarkete Asian shop nakúpite netradičné kúsky. Dajte deťom vyskúšať chutné snacky, napríklad Pocky – tyčinky máčané v čokoláde, ovocné želé v slamke alebo chrumkavé morské riasy.

Ekologický Mikuláš bez obalu

U vážky si navážte cukríky, oriešky, keksíky, lyofilizované ovocie podľa vlastnej chuti a vytvorte pre svoje ratolesti kombináciu vôní a chutí v sklenenej nádobe, ktorú vám v obchode predajú tiež. Tú potom môžete vyzdobiť mikulášskymi motívmi a použiť fixky na sklo, samolepky alebo vystrihovačky, ktoré kúpite v predajniach Ševt, FaxCopy či Albi.

Sladké maškrtenie v Yeme

Klasické čokoládové mince, medailóny a figúrky z dielne španielskeho výrobcu Simón Coll s extra jemnou, krémovou a príjemne sladkou chuťou nájdete v Yeme. Alebo siahnite po švajčiarskej klasike Lindt a vyberte z prekrásne zabalených dutých figúrok medvedíkov, Mikulášov a ďalších sviatočných motívov mini čokoládok či chrumkavých čokoládových guliek. Balíček môžete doplniť ozdobenými medovníčkami s hlavou Mikuláša a pridať sušené ovocie a oriešky.

Niečo na zábavu a tvorenie 

Kto povedal, že Mikulášska nádielka musí byť len jedlá? Položte vedľa čižmičky malé prekvapenie a ráno budete počuť šťastný výskot z detskej izby. V Martinuse sme našli CD pre deti s vianočnými a detskými pesničkami, knižky s vianočnými príbehmi, puzzle, rôzne sety na tvorenie, Kresky s vianočnými motívmi ako dočasné tetovačky, ilustrované zápisníky, vyšívané mini peňaženky a ďalšie krásne prekvapenia.

Viac inšpirácií hľadajte na nivy.com alebo v appke Ahoj Nivy!

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo