Explózia chutí a vôní! Do našej tržnice pribudli ďalšie novinky

Vietnamská, turecká aj slovenská kuchyňa doplnená o kvalitné lokálne i zahraničné vína či vôňu čerstvej kávy. Aj takto chutia Nivy! V našej tržnici to každý deň žije, vonia aj chutí. K stáliciam postupne pribúdajú nové prevádzky, ktoré nám aj v tomto neľahkom období pomáhajú prinášať skutočnú rôznorodosť gurmánskych zážitkov. Príďte sa presvedčiť.

V banh-mi-ba cesta za dokonalou bagetou nikdy nekončí

Ochutnali ste už poctivé chrumkavé bagety plné tradičných vietnamských chutí? V banh-mi-ba nájdete dokonalé vietnamské jedlá plné čerstvých surovín a voňavých byliniek. V kuchyni tohto bistra by ste glutamany a iné dochucovadlá hľadali márne. Chuť kvalitných surovín a byliniek je natoľko výrazná a lahodná, že pre skutočný gurmánsky zážitok viac ani netreba.

Nova Vietnamska restauracia v Trznici na Nivach

Vyskúšajte aj kokosovú vodu z kvalitných mladých zelených kokosov, ktorá vás dokonale osvieži, telo hydratuje a dodá mu energiu. Kokosy pochádzajú z biofarmy z oblasti Ben Tre vo Vietname, kde nepoužívajú žiadne priemyselné hnojivá ani chemické pesticídy. Znie to skvelo, čo poviete? Skočte si pre svoj vietnamský zážitok na Nivy.

Sýtosť a zdravie v jedinej poké miske

Ak ste ešte nevyskúšali poké, na Nivách máte jedinečnú šancu. V POKÉ bistro vám naservírujú zdravé, ale aj mimoriadne chutné misky plné čerstvých surovín. Sú nutrične nabité, a aj keď zaručene zasýtia, nezanechajú pocit plného a boľavého žalúdka. Kimchi, Wakame, Tahini, ... Každá poké miska obsahuje kvalitnú sushi ryžu, čerstvé ovocie a zeleninu, vždy super dávku proteínov a omáčku. Každá miska v POKÉ bistre má vypočítané svoje kilokalórie, takže už nemusíte nič počítať.

Trzica Nivy otvorila POKE bistro

Vyskúšajte napríklad Dukkah, mix orieškov, semiačok a aromatických korenín, ktorý pochádza z Egypta. Týmto chutným obedom si utužíte svoje zdravie. Dukkah pomáha v prevencii srdcovo-cievnych chorôb, vysokého krvného tlaku, upravuje hladinu cholesterolu a posilňuje imunitný systém. Zastavte sa v POKÉ bistre po svoj zdravý a chuťami nabitý obed.

Kávička a kvalitné víno na spoločnej adrese v Cuvée

Aj dvom bratom z Modry, majiteľom vínového baru Cuvée, Nivy učarovali. Ich ponuku výbornej a voňavej kávy, ale aj široký výber kvalitných svetových a lokálnych vín nájdete už aj na novej adrese – v priestoroch Tržnice Nivy. Ich špecialitou sú vína z malokarpatskej oblasti, no nechýbajú ani bublinky zo Champagne.

Cuvee - nova kaviaren a vinaren v Trzinic na Nivach

Aj keď vám vínko na bare aktuálne nenalejú, pripravia vám ho so sebou domov, aby ste si ho mohli vychutnať v dokonalom pohodlí. Alebo máte chuť na skvelé presso či cappucino, ktoré vás postavia na nohy? Žiaden problém. Skočte si po neho do novootvoreného Cuvée.

Papa Turkish, najlepší kebab v meste

V našej tržnici sa tešíme z ďalšieho prírastku. Papa Turkish rozšíril rozmanitosť chutí na Nivách o svoje turecké špeciality. Kto by nepoznal chrumkavé a vždy dokonale šťavnaté kuracie alebo teľacie mäso? Svoj obľúbený kebab v žemli, placke alebo aj s prílohou podľa vašej chuti si môžete vziať so sebou v novootvorenom Papa Turkish už dnes. Alebo dáte prednosť radšej polievke, pide, falafel či ľahkému šalátu?

Turecke speciality v Papa Turkish na Nivach

Jedlo so sebou vám radi zabalia aj v Bamboo Express, U Gazdu, Regal Burger, Pholievky, Masala Darbar a Bull bistro u mäsiara. Naďalej zostáva otvorená aj bezlepková pekáreň Yeme, kde si môžete kúpiť chlebíky s nátierkami, tapasky, šaláty alebo sushi, vinotéka Wineplanet, Doraemon milk tea so svojimi mliečnymi čajmi s perličkami s rôznymi príchuťami, mäsiarstvo Danubius, bezobalový obchod U Vážky a francúzske potraviny La Fabuleuse Epicerie Bratislava.

Tešíme sa, že naša ponuka postupne rozkvitá aj vďaka kvetinárstvu Flowers Drive by LáskyKvet, kaviarni Ria Café, Hummusbaru, bistru Mondieu, Beijaflor a Nuttery s Pijo Bio, s ktorými sa uvidíme opäť po uvoľnení opatrení.

S novinkami v Tržnici Nivy rozhodne nekončíme. Najbližšie sa tešíme na ďalší streetfood prírastok, Perskú reštauráciu, v ktorej budete môcť vyskúšať nové chute už čoskoro.

Viac sa o svojich obľúbených reštauráciách, kaviarňach a obchodoch s delikatesami dozviete aj na facebookovej stránke Tržnice Nivy.

Tešíme sa na vašu návštevu!Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logoinstagram logo
@nivycentrum facebook logoinstagram logo