Nemusíme byť dokonalé. Stačí, že sme!

Ruku na srdce, dámy. Kedy ste naposledy hodili za hlavu svoje povinnosti a povedali si, že teraz je čas na seba? Medzinárodný deň žien je ideálna príležitosť na to, aby ste s tým začali. A ktovie, možno vás inšpirujú aj tieto 4 dámy, ktoré sme na Nivách vyspovedali.

Zuzka: „Je veľmi dôležité dovoliť si aj nebyť perfektná.“

Zuzka Vačková nám prezradila, že sa dlho učila nebáť sa byť zraniteľná a netváriť sa stále pred ostatnými, že je super žena, ktorá všetko zvláda. Ženám preto odkazuje, aby nemali pocit, že všetko musia zvládnuť samé a pokojne si priznali, že to proste nejde. Netreba sa báť a hanbiť požiadať o pomoc ľudí okolo nás, pretože ako vraví Zuzka, je dobré, keď sa veci dejú spolu. Zuzka si dokáže poďakovať a robí to často, lebo vie, že to, kam sa dopracovala, je len jej zásluha, aj keď priznáva, že to chcelo aj istú dávku šťastia a priazeň osudu. Je však hrdá na to, aká je pracovitá, vytrvalá, húževnatá, smelá a sem tam aj lenivá. Rada vybehne s dcérou na nákupy, posedí večer s ockom alebo si urobí radosť nejakým dobrým koncertom, knižkou, novým kúskom do svojho šatníka či dobrým jedlo.

Martina: „My ženy toho robíme pre svoje okolie, a nakoniec aj pre seba, veľmi veľa. Nezabúdajme preto samy na seba!“

Martina vám v kvetinárstve na Nivách rada uviaže voňavú kyticu. Kvety jednoducho miluje a neraz nimi poteší aj samú seba. Mamina ju pre chorobu rýchlo opustila, a tak v sebe našla silu a odvahu bojovať sama za seba. Ďakuje si za to, že vychovala úžasné deti a chce tu byť pre ne čo najdlhšie. Snaží sa žiť zdravo, zdravo sa stravovať, športovať, chodí do prírody a občas si dopraje aj poriadny wellness. Ženy to podľa Martinky v živote nemajú ľahké, a preto im odkazuje, aby na seba nezabúdali, našli si trochu času a venovali sa každý deň samé sebe, aj keď len vnútorne, nejakou myšlienkou. Nezabúdajte sa pochváliť, pretože len málokedy vás pochváli niekto iný.

Katka: „Ľúbte sa a posúvajte tú lásku ďalej.“

Pri obdivovaní módnych kúskov od slovenských a českých návrhárov možno natrafíte aj na Katku. Toto energické žieňa stíha školu, prácu a aj partnerský život a starostlivosť o domácnosť. Ak by si mala za niečo poďakovať, bolo by to práve za jej silu zvládať toho tak veľa. Priznáva, že nie je vždy ľahké nájsť si čas na seba, zastaviť sa, zrelaxovať, najmä keď žijeme v tak uponáhľanej dobe. Sama sa snaží ukradnúť si chvíľku pre seba aspoň raz, dvakrát do týždňa. Zacvičí si jogu, vypočuje rôzne podcasty, venuje sa fotografovaniu alebo trávi čas v prírode, kde si dobíja baterky. Miluje čas strávený s rodinou a vždy ju poteší uprataná a zorganizovaná domácnosť. Samú seba si cení ako bytosť a váži si lásku, ktorú v sebe má. Miluje na sebe svoju odvahu a trpezlivosť.

Petra: „Vážte si samé seba!“

Petra sa rozhodla nedať na ostatných, ktorí jej radili, akú školu má ísť študovať, či kam sa má vydať v rámci profesijného života. Dnes je vďačná, že počúvala svoj vnútorný hlas a je spokojná. Ak sa rozhodnete osviežiť svoj domov nejakou kvalitnou vôňou, možno vám pri výbere sviečky bude na Nivách radiť práve Petra. Len málokto môže povedať, že jeho práca je zároveň jeho záľubou, a práve Petra to o sebe povedať môže. Zvykne sa potešiť kúpou sviečky, miluje čas strávený s rodinou, no potešila by ju aj poriadna dovolenka. Aj keď veľa času na seba jej nezostáva, aspoň raz do týždňa sa snaží ukrojiť si takúto chvíľku. Katka na sebe miluje dobrý vkus na hudbu, k čomu ju od malička viedol jej otec. Povedali by ste, že má rada metal?

Prajeme všetkým ženám rovnako výnimočný Medzinárodný deň žien, ako sú oni samé.

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logoinstagram logo
@nivycentrum facebook logoinstagram logo