130 detí upratovalo s Barbie

Predposledná aprílová nedeľa prilákala na Nivy milovníkov prírody. Zdalo sa, že ružové vrecia a rukavice na zber odpadkov oslovia najmä dievčatá, no ani chlapci sa nenechali zahanbiť.

Krajšie okolie Nív 

Veľký ružový stan s nápisom Barbie v parčíku na Páričkovej ulici neunikol žiadnemu zvedavému dieťaťu. Potom, čo sa vyzbrojili vrecom, rukavicami a malým občerstvením, pustili sa spoločne s rodičmi do upratovania okolia. „Za ľubovoľné množstvo vyzbieraného odpadu dostanú deti diplom a batôžtek Barbie s lietajúcim tanierom, nafukovacou loptou, slnečnými okuliarmi a farbičkami,“ prezradil nám jeden z organizátorov Tomáš. Zapojiť sa mohli aj do žrebovania o 25 hračiek. Veľká vďaka patrí 130 deťom a ich rodičom za to, že sa s nadšením zapojili do upratovania okolia Nív.

Ekologicky prístup výrobcu hračiek

Zaujímalo nás, ako vznikol nápad upratovania s Barbie. „Spoločnosť Mattel sa podobne ako iné spoločnosti snaží podniknúť potrebné kroky pre zelenšiu planétu. Do roku 2030 chce vyrábať všetky produkty a obaly zo 100 % recyklovaných, recyklovateľných alebo bio plastových materiálov,“ prezradil nám Tomáš. Aj nás prekvapilo, že Mattel uviedol na trh novú kolekciu Barbie, v ktorej sú tri bábiky vyrobené z 90 % z recyklovaného plastu vyzbieraného v okolí vôd. Ak by sa tento odpad nevyzbieral, skončil by v oceáne.

Tomáš nám prezradil, že Mattel na Nivách pripravuje aj ďalšie zaujímavé akcie. Chýbať nebude beh s kočíkmi na zelenej streche, turnaj v stolových hrách ani športový deň. Veríme, že tam nebudete chýbať.

Z Páričkovej sme vybehli po eskalátore na 1. poschodie, kde sa nám naskytol pohľad na parádnu Mattel hernú zónu. Ak ste tu ešte neboli, určite ju pri ďalšej návšteve Nív s deťmi nevynechajte. Mattel herná zóna je u nás otvorená každý deň od 10:00 do 19:00 hod. až do 18. júna.

Na svoje si prídu deti všetkých vekových kategórií. Je rozdelená do viacerých zón s hračkami Fisher Price, Mega Bloks, Barbie a Hot Wheels. Pre starších je tu pripravený dokonca aj Xbox. Mattel myslel tiež na rodičov, ktorí si môžu oddýchnuť v pohodlných plážových ležadlách alebo vybaviť povinnosti do práce, keďže tu nechýba WiFi ani zásuvky.

Kávička a oddych na zelenej streche

Nedeľné počasie lákalo von, a tak sme nemohli vynechať zelenú strechu. Na detskom ihrisku s motívom slnečnej sústavy sme stretli sympatické maminy Andreu a Katku, ktoré na Nivy zavítali po prvýkrát. „Hľadali sme miesto, kde by sme si mohli v kľude vypiť kávu a deti sa mohli vyšantiť. Kávičku sme už stihli a z ihriska sa chystáme ešte na Barbie akciu,“ prezradila nám Andrea. Na Nivy sa vraj ešte určite vrátia.

S deťmi už stihli navštíviť aj druhé detské ihrisko s trampolínami a obrovskou šmykľavkou na vonkajšom átriu o poschodie nižšie. Odporučili sme im aj ďalšie príjemné zákutia na našej zelenej streche s hmyzím domčekom, pocitovým chodníkom a komunitnou záhradkou. Deti na Nivách o zábavu rozhodne nemajú núdzu.

Príďte objavovať Nivy s deťmi aj vy. Tešíme sa na vás!

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo