Ožila komunitná záhrada, nadšení záhradkári sú tá správna prísada

Komunitná záhradka na Nivách už má svojich záhradkárskych nadšencov. Veríme, že sme tento kúsok zeme zverili do správnych rúk.

Content image

Našli sa

Záujem o adoptovanie si kúska zeme v komunitnej záhradke na Nivách bol veľký. Z takmer 150 nadšencov sme vybrali 20 najmotivovanejších, ktorí sa o ňu s láskou postarajú. Sledujte spolu s nami, ako sa im bude pri mestskom záhradkárčení na zelenej streche dariť.

Kde, kedy a čo?

Komunitná záhradka, so svojimi 4 vyvýšenými záhonmi, sa nachádza na zelenej streche Nív. Funguje najmä počas vegetačného obdobia - od marca do novembra, v zime oddychuje a pripravuje sa na ďalšiu záhradkársku sezónu.

Content image
Content image

Načerpajte energiu z prírody

Prírodná záhradka s prvkami permakultúry na Nivách má úžitkovú aj okrasnú časť. Nájdete tu hmyzí hotel obývaný záhradnými pomocníkmi či pocitový chodník. Pozorujte hmyz, no nerušte ho. Prejdite sa naboso, ideálne aj naslepo po pocitovom chodníku. Chôdza po dreve, kameňoch, kôre, tráve, hline či šiškách pôsobí ako masáž a prebúdza vaše zmysly.

Učte sa, spoznávajte, pridajte sa k nám

Starostlivosť o záhradu je zmysluplne strávený čas na čerstvom vzduchu. Spoznajte nových ľudí a získajte nové vedomosti o mestskom záhradkárčení. Príďte a užite si spoločne s nami verejné eko-workshopy.

Content image

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo