Vyriešime záhadu, kto sa postará o záhradu?

Veríme, že vďaka vám to bude hračka! Ak máte chuť priložiť ruku k dielu, komunitnej záhradke na Nivách, vyplňte náš formulár.

Content image

Poďte do toho!

Hľadáme jednotlivca alebo aj komunitu nadšených záhradkárov, ktorí sa budú starať o komunitnú záhradu na streche Nív. Ak je vám rýpanie sa v zemi blízke a máte chuť pestovať si bylinky alebo zeleninu priamo na streche Nív, dajte nám o sebe vedieť!

Aký je prínos komunitnej záhrady?

Starostlivosť o záhradu je zmysluplne strávený čas na čerstvom vzduchu. Navyše, vďaka spoločnej starostlivosti spoznáte nových ľudí, dopestujete si vlastnú úrodu, získate nové vedomosti o mestskom záhradkárčení.

Content image
Content image

Kde, kedy, ako a s čím?

Záhradka sa nachádza na zelenej streche Nív, k dispozícii sú 4 vyvýšené záhony s rozmerom 6 x 1,2 metra. Záhradky fungujú najmä počas vegetačného obdobia - od marca do novembra. V zime oddychujú a komunita má priestor na neformálne stretnutia a plánovanie novej výsadby. Žiadne náradie nepotrebujete, sme plne vybavení, aj s prístupom k vode.

Nie ste doma v záhradách? Žiadny strach!

Usmernia a poradia vám odborníci z občianskeho združenia Živica, ktoré má s komunitnými záhradami v mestách bohaté skúsenosti. Absolvujete spolu niekoľko workshopov o mestskom záhradkárčení, ochrane mestskej biodiverzity a potravinovej sebestačnosti.

Content image

Sledujte nás

@nivycentrum facebook logoinstagram logo