Aktívny a atraktívny zároveň, v Björn Borgu to ide!

Svoje miesto si našla na približne dvadsiatich svetových trhoch a nechýba ani na tom našom. Reč je o športovej značke Björn Borg, ktorej do detailov prepracované a funkčné kúsky by nemali chýbať v šatníku žiadneho, ani rekreačného, športovca. Prvá originálna predajňa na Slovensku a v Českej republike si našla cestu na Nivy.

Športové oblečenie, spodná bielizeň a obuv

V portfóliu Björn Borg nájdete športové oblečenie, spodnú bielizeň aj obuv. V predajni na Nivách vám ochotne poradia, ktorý kúsok si vybrať a prečo. Chcete byť aktívny a pritom atraktívny? Milujete komfort a hľadáte kvalitu za dobrú cenu? Potom ste na správnej adrese. „Zvyknem často behávať a už dlhšie pozorujem, že ľudia sa naučili kupovať si správnu športovú obuv. V čom však majú Slováci stále rezervy, je výber vhodného oblečenia,“ prezradil nám Andrej Počupajlo, majiteľ spoločnosti, ktorá na náš trh prináša túto svetovú značku.

Sportove oblecenie Bjorn Borg na Nivach

Zlý výber oblečenia podľa neho môže negatívne ovplyvniť váš vzťah k športu a vy si pritom ani nemusíte uvedomiť, kde nastala chyba. „Bežíte v bavlnenej mikine, pod tým máte ešte bavlnené tričko. Niet sa čo čudovať, že ste behom chvíľky spotení. Potom sa na chvíľu zastavíte a hneď vám je zima. Takto si beh jednoducho nemôžete užiť,“ dodáva. Nielen strih oblečenia, ale aj materiál zohráva pri športe významnú rolu. Na bavlnu radšej zabudnite, neschne totiž tak rýchlo ako povedzme polyester. Výsledkom je tak prepotené tričko, ktoré pri športe len nepríjemne chladí. „Našou úlohou nie je len predať, ale v prvom rade zákazníkov naučiť správne si vybrať a nosiť výrobky Björn Borg. Ak neviete, čo presne hľadáte, pokojne sa zastavte na Nivách a spoločne vyberieme oblečenie, ktoré vám bude vyhovovať,“ vysvetľuje filozofiu značky.

Björn Borg, oblečenie ktoré padne každému bez rozdielu

Björn Borg bol inšpiráciou pre viaceré známe značky. S niektorými vychytávkami, ktoré dnes môžete vidieť aj u konkurencie, prišiel prvý práve Björn Borg. Jednou z nich bolo aj všitie vstavca do spodnej bielizne pre pohodlnejšie nosenie. Značka tak docielila, že sa vám ani po celom dni bielizeň nezarezáva a jej nosenie je naozaj pohodlné. Páni určite ocenia spodnú bielizeň, ktorá sa počas dňa nevyhŕňa a dokonale sa prispôsobí ich stehnám. „Našu spodnú bielizeň zvykneme označovať aj ako druhá koža. Vďaka funkčným materiálom skutočne ani necítite, že ju máte. Mnohí túto jej vlastnosť ocenia nielen pri športe, ale napríklad aj počas letných horúčav,“ hovorí Andrej Počupajlo.Bjorn Borg je oblecenie ktore padne kazdemu

Podobné zlepšováky nájdete aj na ďalších športových kúskoch. V predajni na Nivách nájdete napríklad aj tričká so vstavcami pod rukávmi, ktoré zaručia, že sa vám pri zdvihnutí rúk nebude tričko vyhŕňať. Alebo sa skočte pozrieť na mikinu, ktorá má na rukáve otvor nielen na palec, ale aj na hodinky. Budete tak mať ráno počas behu dokonalý prehľad o čase či svojom tepe bez zbytočného vyhŕňania rukávov.

„Björn Borg ako švédska značka vyrába oblečenie v rovnom strihu. U nás by ste americký oversize či taliansky slimfit hľadali márne. Naše tričká, mikiny, tepláky padnú naozaj každému,“ dopĺňa.

Udržateľnosť máme v krvi

Udržateľnosť je dnes celosvetovým trendom. Čo všetko sa za tým ale skrýva? Značka Björn Borg prináša na trh oblečenie 100 % vyrobené z udržateľných materiálov. V predajni na Nivách tak nájdete napríklad legíny z odpadov rybárskych sietí. Pri materiáloch ale táto švédska značka nekončí. Aj samotná výroba a preprava je udržateľná. „Fabriky, v ktorých sa oblečenie vyrába, sú pravidelne kontrolované. Sledujú sa podmienky, v akých ľudia pracujú, ako sú za prácu odmenení, či sa nezneužíva detská práca. Björn Borg sa napríklad vyhýba aj leteckej doprave. Tovar zhromažďujú a potom distribuujú na ostatné trhy loďou,“ vysvetľuje Andrej. Intenzívne sa podľa jeho slov venujú aj samotnému baleniu tovaru a pre každý kúsok, ktorý zbytočne zaťažuje životné prostredie, hľadajú riešenie. Udržateľnosť má, samozrejme, svoje limity a nie každý materiál je možné nahradiť. Víziou Björn Borgu je ale do roku 2024 dosiahnuť, aby boli aj ich tašky z udržateľných materiálov a vyrábali aspoň 70 % udržateľnú obuv.

Sportove oblecenie a obuv na Nivach

Vernostný program Björn Borg 

Björn Borg je v prvom rade o vzťahu a komunikácií so zákazníkom. „Zakladáme si na tom, aby sme si klientelu budovali dlhodobo, aby sme našim zákazníkom prinášali vždy niečo nové, nejakú pridanú hodnotu,“ prezradil Andrej Počupajlo. Aktuálne vraj pracujú na vernostnom klube, aby odmenili všetkých svojich priaznivcov. V novom roku sa môžu fanúšikovia značky tešiť aj na nový e-shop. Chcete vedieť o zľavách ako prví, nakúpiť si v sezónnych zľavách skôr ako ostatní? Chcete byť stále v obraze, keď dorazia na pult predajne novinky, mať zadarmo dopravu či vrátenie tovaru? Tak potom ste horúcim kandidátom na vernostný program tejto originálnej švédskej značky.

Už dnes sa môžete zastaviť na Nivách a odniesť si svoje obľúbené kúsky. Predajňu Björn Borg nájdete na 1. podlaží.

Tešíme sa na vašu návštevu!

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logoinstagram logo
@nivycentrum facebook logoinstagram logo