Urban jungle - záhradkársky trh

Tržnica
11:00 - 19:00

Pozývame vás na náš pestrý trh, na ktorom nájdete všetko, čo potrebujete pre svoju záhradku či balkón.

GARDEN HOUSE - lokálna rodinná firma/farma prinesie rôzne kvety, bylinky aj priesady, ktoré dopestovali vo svojich fóliovníkoch na strednom a západnom Slovensku. Nebude chýbať základné vybavenie na pestovanie.

QUEEN GARDEN - stredomorské záhradníctvo, ktoré spestrí ponuku o typické mediteránske rastliny.

Okrem toho máme pre vás pripravený super program na sobotu:

ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ - pop up čajovňa s ochutnávkami aj predajom kvalitných čajov z Japonska. Predvedú vám čajové rituály, miešanie matcha čaju a ochutnať budete môcť aj čajovú čokoládu. Súčasťou pop up čajovne je aj poradenstvo ohľadom bonsajového tvarovania. (11.00 - 19.00 hod.)

DANUBIUS BONSAI KLUB - výstava bonsajov členov klubu (11.00 - 19.00 hod.)

DIVADLO POD HRÍBIKOM - zahrá pre deti predstavenie Jurko a prasiatka: Jurkovi na paši pomáhajú jeho prasiatka. Sú také rozkošné, že zaujmú aj princeznú, o ktorú sa uchádza nejeden pytač. Komu sa však podarí získať ruku princeznej? (11.00 hod.)

Ako si na balkóne či terase dopestovať zeleninu, ovocie a bylinky pre vlastnú spotrebu v súlade s prírodou? A ako pri balkónovom pestovaní podporiť prítomnosť hmyzu a vtákov či ako využiť orientáciu balkóna pri výbere vhodných rastlín? Dozviete sa na workshope Permakultúra na balkóne, ktorý pre vás pripravujeme v spolupráci s OZ ŽIVICA. so skúsenými lektormi a nadšenými záhradkármi. Z workshopu si odnesiete ochrannú rastlinku odpudzujúcu "skodcov" a naučíme vás ako správne kombinovať balkónovú výsadbu. Dozviete sa akým druhom sa darí na balkónoch orientovaných na rôzne svetové strany, s rôznymi tepelnými a veternými podmienkami a povieme si aj o efektívnom zalievaní a úspore vody. (15.00 - 17.00 hod.)Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo