Medáreň

2.  poschodie |  Reštaurácie, kaviarne a food court

MEDÁREŇ je tu pre tých, čo dbajú o svoje zdravie a tých, čo majú radi prírodné produkty.

Prečo je med taký vzácny?

Med je prirodzený sladký produkt, ktorý má rôzne pozitívne účinky na ľudské telo. Med je energetický zdroj: obsahuje prirodzené cukry, najmä glukózu a fruktózu, čo ho robí efektívnym zdrojom energie. Rýchlo sa vstrebáva do krvného obehu a poskytuje okamžitý nárast energie.

Med ako antioxidant

Med obsahuje rôzne antioxidanty, ako sú flavonoidy a polyfenoly, ktoré pomáhajú chrániť bunky pred škodlivými voľnými radikálmi a zároveň sa mu pripisujú proti infekčné vlastnosti. Med má prirodzené antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti. Niektorí ľudia používajú med aj na ošetrenie drobných rán a odrenín.

S medom a výrobkami z medu podporíte imunitný systém

Med je účinný aj v boji proti prechladnutiu, pretože obsahuje látky, ktoré môžu podporovať imunitný systém. Je známe, že pomáha znižovať zápaly a má priaznivý vplyv na obranyschopnosť tela, upokojí podráždené hrdlo a pôsobí proti zápalu.

Med na podporu trávenia

Med sa v niektorých kultúrach používa na podporu trávenia. Môže pôsobiť mierne laxatívne a pomáhať pri problémoch s trávením.Je však dôležité upozorniť, že med obsahuje aj cukry a kalórie, a preto by mal byť konzumovaný s mierou. Osoby s cukrovkou alebo tie, ktoré majú problémy s príjmom cukrov, by mali mať na pamäti jeho obsah cukrov pri konzumácii.

Medáreň  s najlepším medom

O týchto skvelých účinkoch medu vieme aj v Medárni a preto vám prinášame ten najlepší med. Včelia farma Medáreň je rodinnou farmou, ktorá včelári v okrese Zlaté Moravce. Naše včelie produkty pochádzajú z najčistejších prírodných oblastí lesov a lúk regiónu a spĺňajú aj tie najprísnejšie veterinárne požiadavky. Nájdete u nich pestrú paletu čistých medov ale aj ochutených bylinkami či ovocím.

Adresa a kontakt

Mlynské nivy 5/A, 821 09 Bratislava - Ružinov

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo