KFC

2.  poschodie |  Reštaurácie, kaviarne a food court

V Kentucky Fried Chicken vieme, že chute sú rôzne. Do fritézy sa u nás dostane len 100 % prírodné kuracie mäso, ktoré bolo predtým ručne naložené do marinády a obalené zmesou korenín podľa jednej z troch slávnych receptúr KFC.

Z histórie KFC

Sieť predajní KFC bola založená v roku 1930 v meste Corbin v Kentucky, USA. Zakladateľ Harland Sanders začal predávať svoje recepty na zmes korenia a bylinkového náteru na kuracie mäso. Jeho receptúra s tajnou zmesou korení rýchlo získala obľubu a popularitu v miestnej komunite. Kuracieho mäsa s  týmto korením sa stalo kľúčovým prvkom úspechu KFC.

Sieť rýchleho občerstvenia KFC expandovala rýchlym tempom a čoskoro sa začala rozširovať aj mimo Spojené štáty. Spoločnosť vyvinula model franchise, čo jej umožnilo rýchlo expandovať do rôznych častí sveta. KFC je dnes prítomná vo viac ako 145 krajinách a teritóriách s tisíckami reštauráciami.

Kuracie dobroty v menu KFC

KFC sa špecializuje na kuracie pokrmy. KFC skratka z Kentucky Fried Chicken je jednou z najvýznamnejších a najrozpoznateľnejších značiek rýchleho občerstvenia na celom svete. 

Psst … Tajná receptúra! V roku 1940 ju osobne zostavil sám zakladateľ KFC plukovník Sanders a odvtedy ostala nezmenená. Prísne tajná receptúra obsahuje 11 starostlivo vybratých byliniek a korenín, vďaka ktorým je naše kuracie mäso neodolateľné. Čo presne obsahuje? To je a zostane jeho dobre stráženým tajomstvom.

Adresa a kontakt

Mlynské nivy 5/A, 821 09 Bratislava - Ružinov

Web obchodu

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo