Vítanie jari na Nivách! Takto sme si ho s vami užili

Prvá aprílová sobota sa na Nivách niesla v duchu veľkonočných zvykov a tradícií. Tržnica ožila vďaka stovkám dospelých aj detí, ktorí si prišli užiť nielen bohatý program, ale aj nakúpiť na našom trhu. Prinášame vám malú ukážku toho, čo sa dalo v sobotu na Nivách vidieť a zažiť.

Zábava pre deti aj dospelých

Tematické stanovištia plné zábavných a kreatívnych úloh praskali vo švíkoch. Deti si tu mohli upliesť korbáče, namaľovať veľkonočné vajíčka, súťažiť a odniesť si aj niečo sladké pod zub. „Dnes sme do Bratislavy prišli kvôli programu. Deti sa tešili na súťaže a vyrábanie veľkonočných vecí,“ prezradila nám Monika, mamina 8-ročného Dominika. Na Nivách oceňuje, že si tam človek nájde z každého rožka troška a navyše všetko pohodlne pod jednou strechou. Najviac ju zaujala zelená strecha s ihriskom, pretože rada trávi čas s deťmi vonku. Tá je pre verejnosť otvorená každý deň od 6:00 do 23:00 hod.

Poobede to na Nivách poriadne roztočila škola tanca pod taktovkou Vysokoškolského umeleckého súboru Technik STU. „Deti sme naučili kruhové tance Japančardáš a Hrozená, ktoré patria k tým jednoduchším a nikoho na prvýkrát veľmi neodradia,“ povedali tanečníci Pali a Gitka. Obaja, podobne ako zvyšok súboru, sa folklóru venujú odmalička. A bolo to vidieť aj pri tanci na Nivách. Deti si to s nimi naozaj užili.

Veľkonočné ozdoby na Nivách 

V piatok a sobotu prebiehal v Tržnici Nivy aj špeciálny trh plný sladkých dobrôt, klasických ozdôb a kraslíc, korbáčov či jarných aranžmánov. Našej pozornosti neunikol stánok Kraslice od mamy plný nádherne zdobených, nápaditých vajíčok. „Minulý rok išli najmä čierne kraslice, toho roku sú obľúbené zlaté zdobené bielym voskom. Nemám obľúbenú farebnú kombináciu, zdobím vždy podľa nálady,“ prezradila nám pani Anka, ktorá na Nivy pricestovala až z Vrútok. Tejto záľube sa venuje už 35 rokov a pre každého, kto by sa jej chcel venovať tiež, má jasný odkaz: „Vezmite vajíčko a skúšajte. Chce to veľa trpezlivosti a treba rátať aj s neúspechmi.“

Na Nivách si na svoje prišli aj šikovné ručičky. V tvorivej dielničke Drevenô koliesko sa po otvorení minuli stoličky doslova do pár minút. „Základom je drevené koliesko, z ktorého si môžu deti vyrobiť zapichovátko do kvetináča. Fantázii sa medze nekladú, môžu si ho vyzdobiť fixkami, farbičkami, flitrami, stužkou, veľkonočnými motívmi aj plastelínou, ak túžia po 3D ozdobe,“ vysvetlila nám Beatka, zakladateľka sociálneho podniku Drevenô koliesko. Po náhlej strate otca svojich dvoch malých detí pomáha spolu s ďalšími vdovami jednorodičom, ktorí sa rovnako ako ony ocitli v náročnej životnej situácii. Aj tu na Nivách sme u nich v stánku našli originálne sety, s ktorými si hravo vytvoríte ozdoby v pohodlí domova a zároveň podporíte dobrú vec.

Ak chcete vybaviť nákupy, dopriať si dobré jedlo a stráviť príjemný čas so svojou rodinou či priateľmi, ste na správnom mieste. Nivy sú pre každého. Príďte si užiť ich atmosféru aj vy. Najbližšie sa môžete tešiť na Pivný či Kávový festival a na svoje si čoskoro prídu aj fanúšikovia mestského pestovania.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli stráviť sobotu s nami a tešíme sa na vás aj nabudúce.

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo