Mercados: Veľké mestské trhoviská s atmosférou a štýlom

Slovo Mercado znamená trh alebo trhovisko a jeho pôvod nájdete v španielčine a portugalčine. Ide o miesta s magnetizujúcou atmosférou, ktoré majú svojich verných zákazníkov a ľahostajné nie sú ani turistom.  Pozrite sa na náš výber týchto unikátnych miest, ktoré dokonca dokázali ovplyvniť atmosféru celého mesta.

Mercat Central de València


Trhovisko vo Valencii je jedno z najväčších v Európe, nachádza sa blízko kostola Santos Juanes a bolo postavené v secesnom štýle. Dvojposchodové trhovisko, o rozlohe 8 000 m²ponúka okrem iného aj obchod so suvenírmi, reštaurácie a čerstvé potraviny. Je súčasťou španielskeho kultúrneho dedičstva a má takmer 100 rokov.

Mercado Central de Santiago

V hlavnom meste Čile je historická budova z roku 1872, ktorá bola postavená po tom, ako bolo námestie Plaza del Abasto zničené požiarom. Stačí nájsť ulicu 21 de Mayo 816 a uvidíte rušné miesto plné čerstvých potravín, cukrární, obchodov s alkoholom, s rybami, syrom a mliečnymi produktami a mnoho iného.

Mercado Jamaica

Verejné trhovisko s dlhoročnou tradíciou, postavené v roku 1950 v Mexico City, je známe pre množstvo kvetov a rastlín, ktoré sú tu k dispozícii, sa nachádza na juhovýchod od historického centra mesta. Okrem množstva obchodov so suvenírmi a potravinami si môžete vybrať z približne 5 000 rôznych druhov kvetov. Len pre zaujímavosť, Jamaica v španielčine znamená ibištek. 

The Mercat de la Boqueria

Mestský trh v Barcelone je známy pod menom Mercat de San Josep a nachádza sa na bulvári Las Ramblas. Je ideálnym miestom na nákup ovocia a zeleniny a v posledných rokoch sa teší veľkej obľube turistov. Toto trhovisko je jedným z najznámejších miest v Barcelone a prechádzať sa na ňom budete pomedzi približne 300 stánkami. 

Mercado de San Miguel

Za svojich 100 rokov sa tento trh v Madride stal jedným z hlavných svetových gastro trhov. Ľudia z celého sveta sem prichádzajú ochutnať všetky druhy španielskych jedál a sladkostí. Trhovisko sa nachádza na Plaza de San Miguel a je celoročne prístupné.

Mercado do Bolhão

Trhovisko v Porte bolo postavené v roku 1914. Nachádza sa v samom srdci centra mesta a za svojimi múrmi skrýva esenciu celého mesta. Trh sa špecializuje najmä na mäso, ryby, ovocie a zeleninu. Okrem čerstvých produktov a typických výrobkov trhovisko ponúka aj množstvo tradičných obchodov s autentickými suvenírmi. Ak sa rozhodne navštíviť toto obľúbené portugalské mesto, určite sa tu zastavte.

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo