Ženy dokážu zmeniť svet svojou silou a empatiou

Pre niektorých prežitok, pre iných sviatok, ktorý má opodstatnene svoje miesto v kalendári. Aj napriek tomu, že história Medzinárodného dňa žien nemá už nič spoločné s tým, ako ho slávime dnes, mnohé ženy ho považujú za výnimočný. Ako tento sviatok vnímate vy? Porozprávali sme sa na Nivách s náhodnými okoloidúcimi aj ženami, ktoré v centre pracujú.

„Ak by som mohla vrátiť čas, v živote by som aj tak nič nezmenila.“ - Halyna z Ukrajiny

Halyna prišla na Slovensko pred šiestimi rokmi a na Nivách vám naservíruje čerstvo upraženú vynikajúcu kávičku. Hoci MDŽ veľmi neoslavuje, priznala, že kvietky od syna či priateľa ju vždy potešia. Ženy si podľa nej zaslúžia pozornosť a úctu za ich odvahu a silu zvládnuť aj nemožné. Jej najväčším vzorom je jej sestra, ktorá zostala so svojimi troma deťmi sama, no aj napriek tomu sa nevzdáva, s odvahou a odhodlaním sa pasuje s tým, čo jej život prináša. Halyna v živote nič neľutuje, a ak by mohla vrátiť čas, urobila by všetko presne tak isto.

„Ak si žena verí, dokáže veľa. Ja som sa za rok našla v práci kvetinárky.“ - Frederika z Tomášova

Ženy sa dokážu v živote popasovať s čímkoľvek a otočiť aj to zlé na dobré. Dôkazom je mladá Frederika, ktorá  sa vďaka covidu a výpovedi v starej práci stala kvetinárkou za jediný rok. Obdivuje silu žien, hlavne svojej mamy a šéfky Oľgy, z ktorej sa napriek podnikateľskej pragmatickosti nevytratila ľudskosť vo vzťahu k zamestnancom. Frederika je presvedčená, že sila ženy je v jej empatii. Na rozdiel od mužov, ktorí sú skôr racionálni a zvyčajne hneď konajú, ženy dokážu svojou empatiou vypočuť, situáciu upokojiť a lepšie nasmerovať. Ak by mohla svojmu mladšiemu „ja“ poradiť a pomôcť, určite by mu dodala viac odvahy, nebojácnosti a sebaistoty. Ženy si podľa nej zaslúžia úctu a uznanie nielen na MDŽ, rovnako ako muži.

„Najväčší majetok, aký som v živote dostala, bola láska.“ - Zdenka zo Stupavy

Pri svojich fashion nákupoch na Nivách možno natrafíte aj na milú Zdenku. Ženy majú podľa nej v živote ťažkú úlohu - za každých okolností musia byť silné a schopné čeliť aj najnáročnejším situáciám. O to viac ju teší, že Medzinárodný deň žien má svoju váhu a vyjadruje skutočnú úctu k žene. Najviac zo všetkých žien obdivuje práve svoju mamu, ktorá jej bola celý život oporou. Napriek tomu, že nemala ľahký život, najväčší majetok, aký od svojich rodičov dostala, bola láska. A k láske, jednote a súdržnosti viedla aj svoje dve dcéry. Podľa Zdenky je v živote najdôležitejšie, keď držíte spolu a vždy viete, že ste tu jeden pre druhého.

„Raz chceme byť ako naša mamina, ktorú ani ťažký život nezlomil.“ - Sestry Viktória a Veronika z Dolného Štálu 

Sympatické sestry nám počas návštevy Nivy centra prezradili, že ich najväčším ženským vzorom je mama. Aj napriek tomu, že ju osud nešetril, zostáva naďalej veľkou bojovníčkou a ich oporou. Viktória s Veronikou sa zhodli, že ženy si zaslúžia mať svoj výnimočný deň za všetko ťažké, čo v živote prežívajú a čomu musia čeliť. Hoci ocenenie a pochvala za ich silu, starostlivosť a lásku by malo byť každodennou samozrejmosťou.

Prajeme všetkým ženám krásny a výnimočný Medzinárodný deň žien, veľa lásky, sily a odhodlania v živote.

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo