Nech novoročné predsavzatie neskončí fiaskom. Toto by ste mali vedieť skôr, ako začnete cvičiť

Rozhodnúť sa pre zdravší životný štýl je len prvým krokom k úspechu. Teraz je na rade tá náročnejšia časť – vytrvať! Aby sa vaša motivácia nezosypala ako domček z karát, mali by ste si hneď na začiatku nastaviť reálne ciele a cvičebný plán tak, aby vás cvičenie bavilo, nie zaťažovalo. A to najdôležitejšie, treba počítať s tým, že zmena nepríde zo dňa na deň.

Zdravý vďaka zmysluplnému cvičeniu

Kde začať? V prvom rade treba mať predstavu, čo chcete cvičením dosiahnuť. Od toho, či sa rozhodnete zhodiť nadbytočné kilá, nabrať svaly, vyformovať si postavu, zlepšiť si kondičku alebo sa jednoducho len cítiť lepšie a zdravšie, bude závisieť aj výber vhodného cvičenia. A tých je na výber nespočetné množstvo. Aeróbne cviky ako plávanie, bicyklovanie, chôdza sú vhodné na zlepšenie kondície a spaľovanie tukov. Kardio, ktoré sa najčastejšie spája s behom, je zase skvelé na zhadzovanie nadbytočných kíl, rovnako ako vysoko intenzívne intervalové tréningy. Na naberanie svalovej hmoty je najideálnejšie posilňovanie, teda zdvíhanie závaží a silové tréningy. Potrebujete len zlepšiť kondičku, spevniť a nabrať silu? Dajte sa na cvičenie vlastnou váhou doma alebo na workoutových ihriskách, ktoré nájdete aj na našej zelenej streche. A pre tých, ktorí sa chcú skrátka len cítiť lepšie a zbaviť sa napríklad bolestí chrbta odporúčame vyskúšať cvičenia ako joga alebo Taichi.


Zverte sa do rúk profesionálov

Ste v športe úplný začiatočník a netrúfate si nastaviť si svoj cvičebný plán? Poraďte sa so skúsenými trénermi vo fitness klube FORM FACTORY, ktorý nájdete na Nivách na 2. podlaží. Pomôžu vám nielen s technikou cvičenia, ale aj s motiváciou. Vďaka meraniu na profesionálnych zariadeniach môžete sledovať, ako sa vám vďaka tréningom darí formovať vašu postavu.

FORM FACTORY so svojou širokou ponukou individuálnych tréningových programov a skupinových cvičení je tým správnym miestom pre úplných začiatočníkov aj skúsených športovcov. Po dobrom tréningu na vás čaká relax a uvoľnenie v suchej fínskej saune. 

Príďte a dostaňte sa opäť do formy.


Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logoinstagram logo
@nivycentrum facebook logoinstagram logo