Letná sezóna na Nivách odštartovala v rytme latino

V sobotu ste s nami mohli zažiť poriadnu letnú párty. Vonkajším átriom sa niesli tóny latinsko-americkej hudby. Zahájenie letnej sezóny na Nivách si nenechali ujsť stovky z vás.

O poriadnu zábavu sa postarala moderátorská dvojica Oliver a Samo známa ako Sketch Bros. Zahanbiť sa nenechal ani Mário Lopéz, vicemajster a majster sveta v salse, s jeho tanečným súborom Sabrosura. Škola tanca pod jeho vedením rozpohybovala malých aj veľkých.

Mário roztancoval aj dlhoročných kamarátov Luciu a Karola. Prezradili nám, že v tanci nie sú žiadni nováčikovia. Lucka aktívne tancovala 9 rokov a Karol sa tancu venuje prakticky celý život. „Na Nivách som prvýkrát. Je tu super dostupnosť z ktorejkoľvek časti mesta. Síce som toho dnes ešte veľa nestihla, ale bola som na zelenej streche a veľmi sa mi páčila,“ prezradila nám Lucka. Karol je naopak na Nivách už skoro ako doma, keďže neďaleko býva aj pracuje. „Sú tu dobré kaviarne, potraviny, mix všetkých možných prevádzok. Keď niečo potrebujem, zbehnem sem a všetko vybavím, kúpim,“ povedal Karol.

Školu tanca vystriedali tanečníčky v pestrých latino kostýmoch z Grupo Caliente. So svojou kubánskou sambou a mambou to na vonkajšom átriu poriadne roztočili. Ak ste mali pri vystúpeniach Sabrosury a Grupo Caliente pocit, že ste ich už niekde videli, nemýlili ste sa. Poznáte ich zrejme z televíznych obrazoviek.

V sobotu neobišli naprázdno ani deti. Tie, ktoré sa práve nepridali k tancovaniu s dospelými, sa mohli zapojiť do súťažných disciplín v Tržnici, zahrať sa s obľúbeným vláčikom Tomášom, vyfotiť sa s maskotmi, ale aj plniť jednoduché disciplíny s Mimoňmi na zelenej streche a súťažiť o parádne ceny od Mattelu.

Na jednom z Mimoňových stanovíšť sme stretli aj 8-ročného Samka a 5-ročného Marka, ktorí na Nivy prišli s babkou Jankou. Tá nám prezradila, že o akcii vôbec netušili, pôvodne sa chceli prísť na Nivy vyhrať, keďže malo pršať. „Veľmi milo nás to prekvapilo. Deti sa tu zabávajú, súťažia, úplne super,“ povedala.

Nivy boli v sobotu plné hviezd, no tými najväčšími boli všetci odvážlivci, ktorí sa prišli zabaviť, hodili za hlavu ostych a poriadne si užili neopakovateľnú letnú párty v štýle latino. Nechýbalo ani vystúpenie kubánskej speváčky Janelys Fernandez Diaz, finalistky najväčšieho kubánskeho súťažného festivalu Cuba disco 2005.

Hudba, aká k poriadnej letnej párty bezpochyby patrí, na Nivách neutíchala až do večerného finále Evy Mázikovej.

Buďte súčasťou ďalšieho nezabudnuteľného podujatia na Nivách aj vy.

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo