Drevené koliesko baví, učí aj pomáha

Z hodiny na hodinu prišla o partnera a zostala s dvoma malými deťmi v cudzine úplne sama, bez príjmu. Dnes vdychuje život dreveným kolieskam a spolu s ďalšími ťažko skúšanými ľuďmi a dobrovoľníkmi ich premieňa na umelecké diela. Aj takéto príbehy prináša na Nivy Drevenô koliesko.

„Môže byť aj horšie,“ povedala Beate mama, keď náhle ovdovela a zostala s dvoma deťmi v zahraničí úplne sama. „Tú vetu som neznášala,“ prezradila nám. Neskôr ale pochopila jej význam, keď stretávala ďalšie vdovy s podobným osudom. Beata nebola vydatá, odchodom partnera tak prišla nielen o všetok príjem, ale aj o nárok na vdovské. Zamestnať sa bolo nemožné, deti boli ešte malé. A tak začal príbeh dreveného kolieska.

Smútok sa premenil na nápad

Vyrovnať sa so stratou partnera bolo náročné, no Beata potrebovala na chvíľu uniknúť od všetkých negatívnych myšlienok. A tak vznikol nápad vyrábať niečo doma. Niečo, čo by bolo pekné, no zároveň nepôsobilo ako milodar. Zhodou okolností mala doma veľa drevených koliesok. Pustila sa do ich zdobenia rôznymi technikami a nápad bol na svete.

V tom čase už mala kamarátky, ktoré rovnako ako ona ovdoveli. Spojili sa, aby založili občianske združenie. Dnes je Drevenô koliesko sociálnym podnikom, ktorý zamestnáva 5 jednorodičov na trvalý pracovný pomer. Kúpou ich produktov môžete týchto jednorodičov podporiť aj vy, keďže 50 % ich mzdy pokrýva štát a na zvyšných 50 % získava Drevenô koliesko peniaze práve z predaja produktov.

Drevené koliesko rozvíja predstavivosť aj učí

Dielničky s Drevenô koliesko nie sú len o kreativite. Deti si pri nich precvičia hrubú aj jemnú motoriku a čo to sa aj naučia. Rodičia sú vítaní a spoločne strávený čas je priam žiaduci.

Na Valentína ste si mohli na Nivách vyrobiť drevené koliesko pre svoju lásku, pred Veľkou nocou zase nápadité jarné zapichovátko do kvetináča. Už túto sobotu na vás na Nivách čaká ďalšia tvorivá dielnička. Príďte si vyrobiť z dreveného kolieska včielku Nelku a naučte sa niečo nové o živote tohto užitočného hmyzu.

Ozdoby, magnetky aj kreatívne sety pre deti nájdete na eshope Dreveného kolieska alebo priamo u nás na Nivách, na tvorivých dielničkách. Už čoskoro budete môcť získať svoje drevené koliesko aj v našej mobilnej aplikácii Ahoj Nivy! výmenou za body.

Podporte spoločne s nami dobrú vec. Ďakujeme!

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logoinstagram logo
@nivycentrum facebook logoinstagram logo