Tradičné dobroty aj celkom nové chute na váš vianočný stôl

Tieto Vianoce môžete ulahodiť naozaj každému. Na Nivách nájdete rozmanité chute a všetko potrebné na váš vianočný stôl. Dávajú vaši blízki prednosť tradičným pokrmom alebo naopak radi experimentujú? Na Nivách žiadny problém. Vydajte sa s nami na nákup skutočných lahôdok.

Z farmy priamo na váš stôl

Chrumkavý chlieb, voňavá vianočka, poctivá klobáska aj kvalitné sušené údené či domáce vajíčka do vašich domácich koláčikov. Doprajte si Vianoce plné kvalitných a prírodných chutí bez zbytočných É-čok, GMO a lacných náhrad. Poctivé výrobky od skutočných slovenských farmárov na vás čakajú vo Farmfoods na Nivách.

Najsladšie mandarínky 

Mandarínkam z Vego - uletený zelovoc zaručene neodoláte. Pochádzajú priamo z chorvátskej Dalmácie a sú také šťavnaté, sladučké a bez kôstok, že sa u vás doma nestihnú ani ohriať. Zastavte sa v stánku Vego na 2. poschodí Nivy centra pre domácu zeleninu a nestriekané mandarínky, pomaranče, citróny a ďalšie exotické ovocie dovezené priamo z Afriky.

To pravé Víkendové mlsanie

Nedarí sa vám namiešať ten správny mix ingrediencií do vašich obľúbených vianočných koláčikov? Nezúfajte, veselý pár Marianna a Miroslav majú pre vás riešenie – hotové cestíčka na domáce pečenie. Osladia vám Vianoce, aj ak ste úplný pekársky antitalent. V stánku Víkendové mlsanie na Nivách si namixujete krabičku tých najobľúbenejších vianočných koláčikov.

Tip pre vás:

Stiahnite si apku Ahoj Nivy!, ktorá bude aj tento rok nabitá vianočnými zľavami a odmenami. Zbierajte body a vymeňte ich za originálne Nivy vykrajovačky alebo sa popri nákupoch odmeňte v našom prekvAPPkomate. Čakajú na vás darčekové karty Nivy, zľavy od nájomcov aj sladké prekvapenia.

Veselé Vianoce, Veselý čaj

Čo viac ešte môže chýbať k dokonalej vianočnej pohode ako voňavá šálka teplého čaju? Objavte čaj plný rôznych chutí, aké ste ešte nezažili. Od byliniek cez zeleninu a ovocie až po slané pukance či burizony. S Veselým čajom sa vianočná pohoda razom premení na netradičný zážitok.

Tip pre vás:

Vychutnajte si pravú vianočnú atmosféru. Od piatka 16. do nedele 18. decembra si budete môcť na Nivách užiť vianočný SAShE trh, predvianočný swap oblečenia, koncert Bratislava Hot Serenaders aj nechať sa odfotiť vo Vianočnom fotoateliéri s Počkaj chvíľka photography.

Recept na škoricové hviezdičky

Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte tento rok upiecť voňavé škoricové hviezdičky. Všetky ingrediencie kúpite v bezobalovom obchode U Vážky v Tržnici Nivy.

Na cesto potrebujeme:

150 g mletých mandlí

80 g trstinového práškového cukru

1 vaječný bielok

1 ČL cejlónskej škorice

Na polevu potrebujeme:

1 vaječný bielok

120 g trstinového práškového cukru

Postup:

Mandle, cukor a škoricu premiešame. Pridáme bielok a vypracujeme pevné cesto. Pracovnú dosku posypeme trochou práškového cukru, aby sa nám cesto nelepilo a vykrajujeme hviezdičky. Na záver si vyšľaháme bielok s práškovým cukrom a hviezdičky ním potrieme. Pečieme pri teplote 150 °C cca 15 minút.


Želáme vám chutné a voňavé Vianoce!

Sledujte nás na nivy.com, aby vám neunikli žiadne chutné novinky.

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo