Hurá na autobus! Zažite radosť z cestovania už čoskoro na Nivách

Dlhoočakávaná moderná autobusová stanica v našom hlavnom meste sa už onedlho stane realitou. Dolaďujú sa už len estetické detaily, testuje sa osvetlenie, technológie a informačné systémy. Cestujúci už čoskoro nájdu v priestoroch novej autobusovej stanice na Nivách skutočný komfort a radosť z cestovania.

Už čoskoro vás privíta celkom nová destinácia! Vstupná brána do hlavného mesta pre zahraničných návštevníkov, ale aj pre ľudí dochádzajúcich do Bratislavy za prácou, nákupmi, rodinou či priateľmi vás očarí svojou modernou architektúrou aj širokou ponukou služieb a obchodov. Moderný autobusový terminál letiskového typu je pripravený zvládnuť aj väčší nápor. Čaká na vás 36 nástupísk, 7 výstupísk a 86 stojísk pre autobusy, a to všetko s bezbariérovým prístupom.

U nás si čakanie na autobus s radosťou predĺžite

Nenechajte sa zmiasť jej umiestnením v interiéri Nivy centra. Aj napriek tomu, že samotné centrum bude fungovať v nočnom a dennom režime, na autobusovú stanicu sa dostanete nepretržite 24 hodín 7 dní v týždni. Priestory autobusovej stanice nájdete na 1. podzemnom podlaží. V letných mesiacoch určite oceníte chladenie vzduchu v priestoroch stanice vďaka systému Colt Coolstream.

Moderná autobusová stanica v podzemí (vizualizácia nástupísk) bude otvorená nepretržite 24/7.

Výstupisko novej autobusovej stanice na Nivách.

Vybavte si nákupy v obchodoch na Nivách

Nuda pri čakaní na autobus na Nivách určite nehrozí. Ak potrebujete “zabiť” len pol hodinku, obchody ako Lidl, Alza, Malina či 101 Drogerie nájdete priamo na podlaží s autobusovou stanicou. Rovnako nebudú chýbať prevádzky na rýchle občerstvenie. Využiť môžete úschovňu batožiny, informačné pulty, rodiny s deťmi aj miestnosti na prebaľovanie a dojčenie. Chýbať nebude ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov či bezplatnú wifi sieť v celom priestore stanice. Vďaka deviatim LCD TV panelom, veľkej LED stene letiskového typu a niekoľkým samoobslužným dotykovým kioskom budete mať dokonalý prehľad o príchode či odchode vášho autobusu.

Čakanie na autobus v chill-out zóne s pripojením na wifi, obchodmi aj občerstvením.

Je jedno odkiaľ a čím prídete. Jednoduchý a komfortný vstup máte odvšadiaľ

Ako sa dostať na autobusovú stanicu? Zvládnete to jednoducho a komfortne. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete prísť pešo, na bicykli alebo autom. Pre vjazd autom do Nivy centra stačí použiť hlavný kruhový objazd prístupný z ulice Mlynské nivy, ktorý vás nasmeruje na parkovisko na -2. podlažie. Odtiaľ sa už jednoducho vyveziete výťahom na -1. podlažie priamo do priestorov autobusovej stanice alebo travelátorom. Ak ste prišli pešo, do Nivy centra môžete vojsť ktorýmkoľvek vstupom, či už z Páričkovej ulice, z ulice Mlynské nivy pri VÚB alebo pri Nivy Tower. Na autobusovú stanicu sa dostanete až 6 výťahmi a 1 eskalátorom, 1 travelátorom a jedným schodiskom. Ak sa budete chcieť dostať na stanicu mimo otváracích hodín centra, použite vchod od Nivy Tower.

Pohľad na budúce nástupištia, na ktoré čoskoro pribudne mobiliár a informačné tabule. 

Plánujete sa na stanicu odviezť taxíkom alebo ste sa dohodli so známym, že vás na Nivy odvezie? Žiadny problém! Už nemusíte blokovať cestu pri centre ani hľadať voľné parkovanie v okolí. Zídete kruhovým objazdom z ulice Mlynské nivy do podzemnej garáže a zaparkujete pohodlne na vyhradených miestach. Za pár minút si tak bez stresu vyložíte všetko potrebné a potom sa už jednoducho vyveziete výťahom priamo do priestorov autobusovej stanice.

Vjazd a výjazd pre autobusy z ulice Svätoplukova.

Pozor, Nivy sú návykové! S nami si cestovanie naozaj vychutnáte. Tešíme sa na vás už čoskoro.

Galéria: autobusová stanica

Mohlo by vás zaujímať

Sledujte nás

facebook logoinstagram logo
@nivycentrum facebook logoinstagram logo