Tradičné slovenské Vianoce - súťaž o najkrajšiu tortu!

Mezanín (Tržnica Nivy)
15:00 - 20:00

Nivy budú sladké! Súťaž o najkrajšiu tortu vypukne už prvý adventný víkend!

Spájanie tradícií s umením je cieľom súťažného popoludnia s názvom Tradičné slovenské Vianoce.
Kulinárstvo a estetika budú popretkávané tradíciami odprezentovanými v rámci jedinečného podujatia venovaného krojom, tradíciám a folklóru s názvom Slovenský deň kroja.
Unikátnu atmosféru znásobí blížiaci sa advent a vianočné sviatky, ktorá sa bude odzrkadľovať nielen v téme súťaže, ale aj pri prezentácií tradícií z jednotlivých regiónov, pri zdobení vianočného stromčeka, či predstavení typických vianočných koláčov.

Súčasťou bude súťaž o najkrajšiu tortu s témou „Tradičná torta“. Súťažiť bude 19 cukrárok z celého Slovenska. Hodnotiť sladké výtvory súťažiacich bude porota zložená z umelcov a cukrárov - Katarína Novotná, Miroslav Macuľa - víťaz 1. série Pečie celé Slovensko, Ján Duda - executive chef, Linda Pereslény Zemánková - umelecká cukrárka 59 sweet, Piere Cédrik Klimeczek a Daniel Bidelnica - výtvarník.

Okrem iného máme pripravený programpre celú rodinu - tvorivé dielne pre deti, zdobenie perníkov, tkanie kobercov, vyrábanie ozdôb z prírodných materiálov ale aj školu tanca či súťaže počas celého podujatia. Nebude chýbať ani výstava obrazov, starodávnych truhlíc a tkaných kobercov.

Príďte sa s nami zabaviť a vychutnať si tú pravú vianočnú atmosféru nabitú zvykmi a tradíciami z celého Slovenka. Začíname v sobotu 25. novembra o 15. hodine na Nivách. Tešíme sa na vás!

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo