Na pare

2.  poschodie |  Reštaurácie, kaviarne a food court

Vitajte na mieste, kde sa varené knedle a parené buchty od babky stretávajú s bao žemľami z opačného konca sveta.

Tradičné slovenské pokrmy plné chutí

Parené buchty a knedle sú ikonickými jedlami slovenskej kuchyne, ktoré si získali obľubu nielen doma, ale aj v zahraničí. Tieto tradičné pokrmy sú často spájané s dedinským životom a rodinnými stretnutiami, kde sa spoločne pripravujú a konzumujú. Vyznačujú sa mäkkou, nadýchanou textúrou a rôznymi možnosťami náplní a servírovania.

Čo majú buchty, knedle a ich obdoby u nás spoločné? Predsa kvalitné lokálne suroviny a poctivú ručnú výrobu, vo Svätom Jure. V predajni Na pare naše buchty a knedle neobsahujú žiadne konzervanty a ochucovadlá, do cesta na buchty dávame len to, čo doňho dávali už aj naše staré mamy. A preto chutia tak dobre!

Máte chuť na buchty na pare?

Nečudujeme sa. Dajú sa konzumovať na mnohoraké spôsoby. Parené buchty sa zvyčajne podávajú poliate roztopeným maslom a posypané cukrom, makom alebo kakaom, často sa plnia lekvárom, alebo ovocím. Na lyžovačke v Rakúsku sa stretnete s väčšou parenou buchotu, ktorá sa servíruje s vanilkovou omáčkou a šľahačkou.
Ich príbuzné -  slané knedle sa podávajú ako príloha k rôznym mäsovým jedlám a omáčkam, ako je sviečková na smotane, guláš alebo pečené mäso.

Príďte si pre tie najlepšie buchty a knedle, do predajne Na pare na Nivy.

Adresa a kontakt

Mlynské nivy 5/A, 821 09 Bratislava - Ružinov

Web obchodu

Sledujte nás

facebook logo instagram logo
@nivycentrum facebook logo instagram logo